Sport Lata 1964-1990


Od 1963r młodzież męska LZS rozgrywa zawody piłki nożnej na różnych placach znajdujących się na wsi przede wszystkim na placu gdzie znajduje się boisko sportowe. Rozgrywane są mecze między dzielnicami wsi a później z Miedźnym, Kołaczkowicami i Łobodnym.

W 1968r po raz pierwszy zgłoszono drużynę piłkarską do "C" klasy. Drużyna rozgrywała mecze na boisku położonym na tzw. Placu Stalina. Zawodnicy tworzący drużynę byli młodzi i niedoświadczeni. Brakowało im ogrania, ale nadrabiali to walecznością i ambicją. Skład drużyny przedstawiał się następująco: Stanisław Ligudziński, Adam Leśnikowski, Adam Pełka, Jan Pełka, Tadeusz Ligęza, Jan Siewior, Wiesław Makles, Władysław Kasprzyk, Stanisław i Grzegorz Leśnikowscy, Edward Makles, Czesław Suchański, Bronisław Leśnikowski. Drużyna występowała w "C" Klasie obok takich zespołów: "Oksza" Łobodno, "Huragan" Jezioro, LZS Borowe, LZS Kołaczkowice, "Pogoń" Kamyk II, "Victoria" Biała, "Syderyt" Grodzisko. W kolejnych latach rozgrywek dołączyli do drużyny zawodnicy nieco młodszego pokolenia. Byli to: Zdzisław i Jan Pełka, Jacek Suchański, Jacek i Grzegorz Zielonka, Marek Chłód, Tadeusz i Adam Soleccy, Kazimierz Leśnikowski, Krzysztof Krawczyk i Krzysztof Solecki.

Po czterech sezonach gry w "C" Klasie drużyna Ludowego Zespołu Sportowego "Naprzód" Ostrowy wywalczyła awans do klasy "B". Zespół w czternastu meczach zdobył dwadzieścia pięć punktów i wyprzedził LZS "Okszę" Łobodno i LZS "Huragan" Jezioro.

W klasie "B" LZS "Naprzód" walczył o punkty z jedenastoma innymi zespołami: "Ruch" Hutki, "Lotnik" Kościelec, "Grom" Poczesna, "Płomień" Czarny Las, "Liswarta" Krzepice, "Pogoń" Kamyk, "Błyskawica" Janów, "Górnik" Panki, LZS Starcza, "Błękitni" Libidza, "Pogoń" Kłomnice. Po awansie drużynie nie wiodło się najlepiej. W pierwszym sezonie gry w "B" Klasie zajmuje ona ostatnie miejsce strzelając zaledwie dziesięć bramek 10:40.

W kolejnym sezonie liga nadal nie była łaskawa dla Klubu z Ostrów, Uplasował się on w dolnej części tabeli. Niepowodzenia w lidze piłkarze z Ostrów powetowali sobie zdobyciem pierwszego miejsca w Turnieju Zdobywców Pucharów w Kłobucku. Impreza ta była zorganizowana przez Powiatowy Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki.

W turnieju wystąpiło dziesięć drużyn z Powiatu Kłobuckiego, które w ostatnich latach wywalczyły okolicznościowe puchary. "Naprzód" w pokonanym polu pozostawił między innymi drużyny takie jak: "Znicz" Kłobuck, "Górnik" Panki, "Pogoń" Kamyk. Podobny turniej z udziałem Klubów z gmin Kamyk, Miedźno, Popów wygrał "Naprzód" w roku 1976.

W następnych latach Klub z Ostrów osiągnął nieznaczną progresję wyników. Miejsca zajęte przez "Naprzód" znajdują się w środkowej części tabeli. W roku 1984 piłka nożna w Ostrowach odniosła duży sukces. Drużyna juniorów LZS "Naprzód" Ostrowy zajęła pierwsze miejsce w turnieju zorganizowanym z okazji Dni Sportu województwa Częstochowskiego.

W roku 1985 Ludowy Zespół Sportowy "Naprzód" Ostrowy awansował do "A" Klasy. Była to najwyższa klasa rozgrywkowa, jaką osiągnął Klub z Ostrów do tej pory.

Do sukcesu przyczynili się następujący zawodnicy: Krzysztof Solecki, Jan Leśnikowski, Krzysztof Krawczyk, Marek Chłod, Czesław Borycki, Grzegorz Zielonka, Andrzej Goździecki, Zygmunt Piątek, Dariusz Szczypiór, Zdzisław Kasprzyk, Jacek Szymonik, Zbigniew Zawadzki.

Copyright © 2002-2023 Ikar, All Rights Reserved