Sport Lata 1990-2003


Po dwóch sezonach drużyna opuściła jednak szeregi "A" Klasy. Kolejny powrót do klasy rozgrywkowej "A" nastąpił w sezonie 1991/92. Powrót ten nie był już tak krótki jak poprzednia przygoda klubu z rozgrywkami "A" Klasy. Początkowo Ludowy Zespół Sportowy "Naprzód" Ostrowy zajmował miejsce w środkowej częęci tabeli. W pierwszym sezonie było to miejsce ósme.

W kolejnych sezonach procentuje już zgranie zawodników i doświadczenie w rozgrywkach. Stopniowo Klub włączył się do walki o najwyższe laury w lidze.
Drużyna juniorów natomiast w imponującym stylu zdobyła awans do Ligi Wojewódzkiej Juniorów.
Jej zwycięstwo w lidze było zdecydowane, o czym może świadczyć ilość strzelonych bramek. Było ich aż 136. Przez kilka sezonów występowali juniorzy w lidze wojewódzkiej, lecz odejście czołowych zawodników do drużyny seniorów nie pozwoliło na odniesienie znaczących sukcesów.

W przerwach między sezonami, jak również w dni wolne młodzież powraca z wielką chęcią do gry w siatkówkę.
Rozgrywki toczą się dalej na boiskach usytuowanych w różnych częściach wsi. Z początkiem lat osiemdziesiątych rozgrywki toczyły się na boisku usytuowanym w lesie za podwórkiem państwa Soleckich. Mecze rozgrywano przeważnie w Niedziele i oprócz wielu zawodników chętnych do gry przychodziła tam spora grupa kibiców.

W początkach lat dziewięćdziesiątych powstało boisko do piłki siatkowej i piłki nożnej na Górach. Zainteresowanie rozgrywkami było ogromne, często zdarzało się tak, iż ilość zawodników była tak duża iż tworzone były cztery drużyny. Rozgrywki rozpoczynały się wczesną wiosną i trwały do końca lata.

Zawodnicy, którzy brali udział w rozgrywkach to: Paweł i Robert Orszulak, Zbigniew i Marek Ciesielscy, Mirosław, Krzysztof i Zbigniew Psik, Jarosław i Piotr Makles, Marcin Wujec, Leszek Orszulak, Mariusz i Łukasz Ligęza, Wojciech i Mariusz Kasprzyk, Krystian Kierach, Bartłomiej Wypych, Jerzy Orszulak, Robert Leśnikowski.

Po kilku latach powstało kolejne boisko do piłki siatkowej. Zostało ono zlokalizowane na terenie należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej. Boisko położone było blisko rzeki, co powodowało że piłka często lądowała w rzece. Rozgrywki toczone były na nawierzchni żwirowej, co sprawiało, iż przed meczem konieczna była "kosmetyka parkietu". Przed meczem plac gry musiał być obficie zlany wodą. Te niedogodności nie powodują zmniejszenia zainteresowania siatkówką wśród młodzieży, a wręcz przeciwnie. Zainteresowanie jest bardzo duże. Wśród osób uprawiających ten sport wymienić należy między innymi: Piotr Wujec, Grzegorz Szewczyk, Robert i Rafał Chudaszek, Mariusz Wypych, Rafał Psik, Jarosław Pełka, Michał Wawrzyniak, Michał Leśnikowski, Ariel Gorzałka, Dariusz i Łukasz Kowalik, Mirosław Nowak.

Wśród amatorów siatkówki pojawiają się dziewczęta. Są to: Karolina Wawrzyniak, Małgorzata Kasprzyk, Agnieszka Gajda.

[więcej]
Copyright © 2002-2023 Ikar, All Rights Reserved